Graham Rawle w IFA

On 14 and 15 May British artist Graham Rawle gave lectures entitled "Writing with Scissors", during which he presented the collage method used in his most acclaimed novel "Woman's World". The events were attended by close to 80 students and staff members.

Sesja naukowa - relacja

28 kwietnia br. Zakład Translatoryki w IFA UWr zorganizował wyjątkową sesję naukową pt.: SZTUKA PRZEKŁADU I SPECJALISTYCZNE ODMIANY JĘZYKA, w czasie której słuchacze mieli okazję zapoznać się z praktyczną stroną wykonywania zawodu tłumacza. Wykłady cieszące się bardzo żywym zainteresowaniem poprowadzili dr Jan Gościński, prof. Artur Kubacki, prof. Julian Maliszewski, prof. Anna Małgorzewicz oraz prof. Aleksandra Matulewska. W przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja tego naukowego wydarzenia.

Dzień Młodego Anglisty - VI edycja

27 kwietnia odbyła się w IFA szósta edycja Dnia Młodego Anglisty, w której wzięło udział niemal 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W programie znalazły się wykłady dr Małgorzaty Jedynak, dr Agaty Zarzyckiej, dr. Michała Szawerny oraz warsztaty dr Małgorzaty Baran-Łucarz, dr. Wojciecha Drąga i mgr. Krzysztofa Hwaszcza. Organizatorem wydarzenia była dr Katarzyna Sówka-Pietraszewska.

Gościnny wykład prof. Piotra Blumczyńskiego

9 kwietnia odbył się w Instytucie wykład absolwenta IFA prof. Piotra Blumczyńskiego z Queen's University w Belfaście. Tytuł wykładu: "The how of translation".

Lance & Andi Olsen at IFA

On 25-26 March IFA hosted American artists Lance and Andi Olsen, who presented their recent multimodal projects "Theories of Forgetting" and "There Is No Place Like Time", and took part in a Q&A with students. The events were attended by over sixty students and staff members.